Sağlık teknolojilerinin liderlerini buluşturacak zirveye geri sayım başladı!…  

Sağlık teknolojilerinin liderlerini buluşturacak  zirveye geri sayım başladı!…   

 Sağlık sektöründe payı gittikçe artan mobil sağlık teknolojileri alanında Türkiye’nin en kapsamlı zirvesi, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl gibi önemli isimlerin de katılımıyla, 10 Mart’ta Swissotel The Bosphorus’ta düzenlenecek. Öncü teknolojileri geliştiren sektörün liderleri ve alanında tanınmış sağlık profesyonellerini bir araya getirecek “Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi”nde, giyilebilir sağlık teknolojilerinden, yapay zekâ ve sağlıkta uygulanan mobil teknolojilere, kronik hastalıklarda Big Data’dan IoT teknolojilerine pek çok konu masaya yatırılacak.

 

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi”, içeriği ile Türkiye’de yapılan en kapsamlı mobil sağlık teknolojileri zirvesi olacak. Zirve, Sağlık Bakanlığı üst düzey yetkilileri, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün katılımıyla, 10 Mart’ta Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.

 

Göksenin Aydın: “Sağlık sektöründe teknolojiye ilgi her geçen gün artıyor”

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji’nin Kurucu Başkanı Göksenin Aydın, Zirve Düzenleme Kurulu adına yaptığı açıklamada, sağlık sektöründe teknolojiye olan yatırımların ve ilginin giderek arttığına dikkat çekti.

Göksenin Aydın, şu bilgileri verdi:

“Mobil sağlık teknolojileri, mobil cihazlar aracılığıyla sağlık verilerinin daha etkin bir şekilde takibini sağlıyor. Sürdürülebilir bir sağlık sisteminde, kaliteli sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve maliyetlerin yönetilebilmesi açısından mobil sağlık uygulamalarının önemi her geçen gün artıyor.  “2. Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi”, sağlık ve sağlıkta teknoloji liderlerinin deneyimlerini paylaşacakları, gelecek vizyonlarını aktaracakları, bilimsel ve teknolojik olarak zenginleştirilmiş içeriklerin yer aldığı önemli bir buluşma olacak.”

İlki 2018 yılında düzenlenen zirveyle ilgili haberler  NTV ekranlarından canlı bağlantılarla  aktarılacak. Zirvede bu yıl sağlık, sağlık sigortacılığı, medikal, bilişim, telekomünikasyon ve teknoloji sektörlerinin öncü şirketlerinden katılımcılar, inovasyon, yenilikçi düşünce anlayışı, geleceğin teknolojileri, dijital dönüşüm vizyonlarında yaşanan gelişmeleri paylaşacaklar.

Giyilebilir Sağlık Teknolojilerinden Kronik Hastalıklarda Big Data’ya herşey…

Zirvede, ana konu olarak belirlenen “Mobil Sağlık Teknolojileri / Diyabet” başlığı altında, bu alanda geliştirilen teknolojiler, medikal ölçüm cihazları ile entegre çalışan sistemler, veri aktarım cihazları ve teknolojileri, kişisel verilerin korunması ve bilgi güvenliği, IoT platform yazılımları ve sağlıktaki yeri, gelecek sağlık teknolojileri ve inovasyon konuları ele alınacak.

“Giyilebilir Sağlık Teknolojileri, Robot Cerrahlar ve Uzaktan Tıp Uygulamaları”, “Yapay Zeka ile Sağlıkta Uygulanan Mobil Teknolojiler, Diyabet Teknolojilerinin Mobil Sağlıktaki Gelişimi”, IoT ve Yapay Zeka Çağında Veri Avantajı ile Platform İşletimi”, “M-Sağlık Uygulamaları ile Neler Yapılabilir?”,  “Kronik Hastalıklarda Büyük Veri ve DNA Analizi”, “Kişisel Verilerde Siber Güvenlik Nasıl Sağlanır?”, “Sağlıkta Dijital Çağın İş Modelleri” gibi pek çok konu başlığı zirvede ele alınacak konular arasında yer alacak.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Memorial Sağlık Grubu Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri, İç Hastalıkları Endrokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın, Acıbadem Taksim Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tamer Karşıdağ, Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk, Marm Assistance Yönetim Kurulu Başkanı Berna Ataç Ökten’ in de yer aldığı alanında uzman pek çok isim de zirvenin oturumlarında konuşmacı olacak.

İlgili sektörlerin kamu ve özel kurumlardan tüm paydaşlarının bir araya geleceği oturumlarda, birlikte ortak çözüm alternatifleri ve gelecek vizyonu ele alınırken, yenilikçi girişimler ve varolan sistemler hakkında en son teknolojiler konuşulacak.

 

Marlin Plus Hakkında:

MarlinPlus 2012 yılından bu yana faaliyet gösterdiği sağlık sektöründe inovasyon odaklı projelere imza atıyor.

Mobil teknolojilerle desteklenen yenilikçi, yaratıcı ve özgün çözümlerle Sağlık Takip Sistemleri, kronik hastalıkların yönetilmesini sağlayan entegre çözümler, bu alanda geliştirilen teknolojiler ve medikal ölçüm ve tanı cihazları ile entegre çalışan sistemler,  nesnelerin interneti-IoT platform yazılımları, web tabanlı sağlık projeleri, mobil hasta kayıt sistemleri gibi  bir çok inovatif projeyi hayata geçiren

MarlinPlus, strateji, planlama ve proje tasarımı konusundaki tecrübesiyle  iş ortaklarına rekabet güçlerini arttıracak çözümler sunuyor.

Sağlık alanında inovasyon oluşturan çok çeşitli konulara yatırım yapan şirket, “KronikTakip” adlı markası ile sağlık takip sistemlerini hastanın ayağına götürüyor. Şirket, sağlığa dair her konuda 7/24 özel eğitimli profesyonel ekibiyle sağlık takip hizmeti sunuyor.

Referans Projeler:

  • Allianz’dan ‘Kronik Hastalık Destek Projesi’
  • Vodafone ve Memorial iş birliği ile Diyabet Hastalarına Uzaktan Takip Kolaylığı
  • Memorial; Dijital Diyabet Takip Programı İle Her An Yanınızdayız!
  • Vodafone’dan 7 Milyon Diyabetliye Uzaktan Takip Kolaylığı (Vodafone, Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve Marlinplus İş Birliğiyle Sağlık Hizmetleri Yarına Hazır)
  • KRONİKTAKİP ile kronik hastalık takip sistemleri
  • En Sağlık’lı Sohbetler Doğuş Yayın Grubu ve NTV İç Yapımlar TV Programı Yapımcılığı
  • Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi

 

info@htlsplus.com / www.htlsplus.com

http://marlinplus.com

 

 

Nurettin Altunbudak

Manisa Soma doğumlu, Balıkesir lisesi Mezunu. ODTÜ Fizik Bölümünde okudu. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ve Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi firmalarında 25 yılı aşkın yöneticilik yaptı. Sağlık Bakanlığı "Halk Sağlığı Laboratuvar Bilgi Sistemi", "Ulusal Hastane Enfeksiyon Sürveyans Yazılımı", Ana Çocuk Sağlığı "Ulusal Neonatal Topuk Kanı Tarama Yazılımı", G2G kapsamında, Hollanda Ulusal Sağlık Enstitüsü işbirliği ile "Ulusal Zehir Bilgi Sistemi", "Ulusal Tüberküloz Bilgi Sistemi", "Web Tabanlı Halk sağlığı Klinik Dışı laboratuvar Bilgi Sistemi" projelerinde yöneticilik yapmıştır. 2015 Yılında, Sağlık Bilişimi Yöneticileri (Sabiyed) Dernek Başkanlığı yapmıştır. Hastanelerin HIMMS akreditasyon süreçlerinde danışmanlık, eğitmenlik yapmıştır. Şu anda saglikteknoloji.com Genel yayın yönetmenliği ve sağlık bilişimi konularında danışmanlık yapmaktadır