HIMSS Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı İstanbul’da

HIMSS Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı İstanbul’da

Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerinin davetli olduğu “HIMSS + Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”  22-24 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olan “HIMSS + Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı ve Fuarı” son 10 yıldır olduğu gibi 2023 Kasım ayında, yine 50 den fazla bölge ülkesinden binlerce sağlık profesyonelini İstanbul’da  buluşacaktır.

Açılış konuşmalarını  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci,  HIMMS başkanı ve CIO’su Herald Wolf, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü  Hans Kluge’nin  yapması bekleniyor

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın desteklediği HIMSS Eurasia Konferansına Üniversiteler ve özel hastaneler ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımı ile gerçekleşecektir. Sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık IT profesyonellerini konferansta bir araya gelecektir.

Konferansta Sağlıkta Yapay Zekadaki Gelişmeler Ele Alınacak

Konferans’da,  sağlık sektöründe güncel gelişmeler,  İnovasyona dayalı sağlık çözümleri ve  IT uygulamaları. dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, inovasyona dayalı yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaları sergilenecektir.

Konferansta yapay zekanın sağlık sektöründe  yaratabileceğine  köklü değişikliklere dair öngörüler sunulacak. Yapay zekanın hastalık teşhisinden tedavi yöntemlerine, hasta takibinden veri analizine kadar sağlık hizmetlerinin her alanında nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceği ele alacak. Ayrıca, yapay zekanın sağlık sektöründe sürdürülebilir ve kapsayıcı çözümler üretmek için nasıl bir potansiyele sahip olduğu üzerinde durulacak, böylece katılımcılar yapay zekanın sağlıkta gelecekteki rolü hakkında derinlemesine bir perspektife sahip olacaklar.

Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak işbirliği fırsatları yakalayabileceği fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmeler de hedef kurum ve alıcılarla görüşme imkânları sağlaması açısından önemli bir etkinlik olması beklenmektedir

Güncel bilgiler için : https://himsseurasia.com/

Nurettin Altunbudak

Manisa Soma doğumlu, Balıkesir lisesi Mezunu. ODTÜ Fizik Bölümünde okudu. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ve Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi firmalarında 25 yılı aşkın yöneticilik yaptı. Sağlık Bakanlığı "Halk Sağlığı Laboratuvar Bilgi Sistemi", "Ulusal Hastane Enfeksiyon Sürveyans Yazılımı", Ana Çocuk Sağlığı "Ulusal Neonatal Topuk Kanı Tarama Yazılımı", G2G kapsamında, Hollanda Ulusal Sağlık Enstitüsü işbirliği ile "Ulusal Zehir Bilgi Sistemi", "Ulusal Tüberküloz Bilgi Sistemi", "Web Tabanlı Halk sağlığı Klinik Dışı laboratuvar Bilgi Sistemi" projelerinde yöneticilik yapmıştır. 2015 Yılında, Sağlık Bilişimi Yöneticileri (Sabiyed) Dernek Başkanlığı yapmıştır. Hastanelerin HIMMS akreditasyon süreçlerinde danışmanlık, eğitmenlik yapmıştır. Şu anda saglikteknoloji.com Genel yayın yönetmenliği ve sağlık bilişimi konularında danışmanlık yapmaktadır